<-- späť na všetky príspevky

ASPEKTY MESIACA - VHODNÉ OKAMIHY

ÚVOD

V minulom príspevku som písal o aspektoch putujúceho Mesiaca, ktoré sú disharmonické a teda nevhodné na začiatok činnosti, udalosti, projektu. Tu je odkaz na ten príspevok: http://www.astrologia-mbd.sk/aspekty-mesiaca.html V tomto príspevku sa zameriam na aspekty Mesiaca, ktoré sú harmonické a teda vhodné na iniciáciu vecí.

ASPEKTY ZOPAKOVANIE

Máme teda harmonické aspekty sextil (60°), trigon (120°) a disharmonické kvadrtatúra (90°), opozícia (180°) a konjukciu (0°), ktorá je dvojaká. Vo všeobecnosti budeme hľadať harmonické aspekty Mesiaca na planéty, ak budeme hľadať vhodné okamihy. Uvažujeme hlavne aspekt Mesiaca, ktorý nastane ako prvý po tom, ako začneme nejakú činnosť. Takýto aspekt sa nazýva aplikatívny. V druhom rade budeme sledovať aj ostatné aspekty, ktoré nastanú po začatí činnosti až kým Mesiac neopustí znamenie v ktorom bol pri začatí činnosti.

DOBRODEJOVIA

Dve planéty na nebi sa nazývajú dobrodejovia a to sú Venuša a Jupiter. Budeme teda chcieť, keď začíname nejakú činnosť, projekt, aby sme mali harmonické aspekty, alebo konjukciu na dobrodejov v prvom rade a v druhom rade harmonické aspekty na ostatné planéty, ale hlavne na Slnko.

CHARAKTER PLANÉT

Môžeme využiť aj charakter planét, ku ktorým sa Mesiac v aspekte blíži. Tak napríklad ak pôjde o svadbu, alebo záležitosti krásy, umenia, lásky, môžeme využiť harmonický aspekt na Venušu. Ak pôjde o komunikáciu, knihy, čítanie, písanie, tak je vhodné využiť harmonický aspekt na Merkúr. V prípade harmonického aspektu na Mars to môže byť šport, fyzické aktivity, na Saturn stavba domu, na Jupiter čokoľvek, ale hlavne to, čo má rásť a podobne.

KONJUKCIE

Vo všeobecnosti konjukcie na Jupiter a Venušu sú dobré, ale na Slnko už nie, pretože ide o nov. Konjukcie s Merkúrom sú viac menej neutrálne, ale vhodné na veci, týkajúce sa komunikácie. Ostatné konjukcie už veľmi priaznivé nie sú.

AKO NÁJSŤ ASPEKTY MESIACA

Na mojej stránke je výpis aspektov Mesiaca: Aspekty mesiaca .

POZNÁMKA

Skúsenosti ukazujú, že ak sa blíži Mesiac do harmonických aspektov, tak sa veci vyvíjajú hladšie. Ale Mesiac je len jedna zložka posúdenia vhodnosti nejakého okamihu na nejakú činnosť, začiatok niečoho, ale veľmi dôležitá. Skúste teda v praxi to, čo som popísal a napíšte mi, či vám to funguje. Pozrite si tiež: Astrologická učebnica
Pozrite si moje služby:Astrologické služby